VASTAANOTON AUKIOLOAJAT

MA - TO KLO 7.00 - 16.00   PE  KLO 7.00 - 22.00
LA KLO 8.00 - 22.00 SU KLO 8.00 - 12.00
Olethan yhteydessä etukäteen hotellin vastaanottoon, jos olet saapumassa aukioloaikojen ulkopuolella.



MAJOITUKSESI HOTELLI TALLUKASTA
LAHDEN SEUDULLA JÄRJESTETTÄVIIN SUURTAPAHTUMIIN!
Kysy majoitusta: 03 888 81 tai myynti@tallukka.fi












  • TALLUKAN TANSSIT JA TAPAHTUMAT



    Tulevia tapahtumiamme ja tanssejamme näet alla olevasta listasta, jota päivitämme esiintyjien ja päivien varmistuessa.


    TERVETULOA TALLUKAN SUOSITTUIHIN ILTATANSSEIHIN JA TAPAHTUMIIN!


    Kesäkuu

    La 29.6. Veli Matti Friman - iltatanssit

    Elokuu
    PALUU ILOISELLE 60-LUVULLE
    Pe 30.8. The Renegades Revisited feat. Graham Johnson, Pekka Tiilikainen & Beatmakers & Juho "Kihara" Pitkänen
    La 31.8. Muska & The Hot Dogs


    KESÄLLÄ TANSSITAAN VESIVEHMAAN JENKKAPIRTILLÄ:


    La 15.6. Sinitaivas, Sami Rosholm & Casanova

    To 20. 6. ESIJUHANNUS #21: Tauski, Taikakuu, Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva

    La 22. 6. JUHANNUSPÄIVÄ: Hurma, Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat, Ari Nylundin Orkesteri

    La 29. 6. Saija Tuupanen, Emma & Otawa

    4. – 6. 7. Jenkkapirtti jamboree

    To 11. 7. VUOROHAKUTANSSIT ALKAVAT! Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat


    TALLUKAN SYKSY

    Syyskuu

    To-la 5.-7.9. Laila & Olavi -laulukilpailu
    Pe 13.9. Markku Aro & Diesel
    La 14.9. PNP solistina Henri Dean Jokinen
    Pe 20.9. Komiat & Reinon Retkue
    La 21.9. Kari Hirvonen & Onnentähti
    Pe 27.9. Leif Lindeman & Rosette
    La 28.9. Tangokuninkaalliset 2024 & Orkesteri

    Lokakuu

    Pe 4.10. Lasse Hoikka & Souvarit
    La 5.10. Jarkko Honkanen & Taiga
    Pe 11.10. Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva Orkesteri
    La 12.10. Finlanders
    Pe 25.10. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
    La 26.10. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

    Marraskuu

    Pe 1.11. Teemu Roivainen & Energia
    La 2.11. Jyrki Nurminen & Sävel
    Pe-su 8.-10.11. Darts-kisat
    Pe 15.11. Sinitaivas
    La 16.11. Tomi Markkola & Kipinä
    Pe-la 22.-23.11. Lasse Hoikka & Souvarit
    Pe 29.11. Saija Tuupanen & eXmiehet
    La 30.11. Kari Hirvonen & Onnentähti

    Joulukuu

    To 5.12. Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva Orkesteri
    La 7.12. Marko ja Jukka & Jackpot
    Pe 13.12. Antti Ahopelto & Etiketti
    La 14.12. Heidi Pakarinen & Orkesteri
    Pe 27.12. PNP solistina Henri Dean Jokinen
    La 28.12. Markku Aro & Diesel
    Ti 31.12. Isto Hiltunen & Uusi Iloinen Orkesteri - Uudenvuoden Show