VASTAANOTON AUKIOLOAJAT
MA - TO KLO 7.30 - 16.00   PE  KLO 7.30 - 01.00
LA KLO 8.00 - 01.00 SU KLO 8.00 - 12.00
Olethan yhteydessä etukäteen hotellin vastaanottoon, jos oletsaapumassaaukioloaikojenulkopuolella.


MAJOITUKSESI HOTELLI TALLUKASTA
LAHDEN SEUDULLA JÄRJESTETTÄVIIN SUURTAPAHTUMIIN!
Kysy majoitusta: 03 888 81 tai myynti@tallukka.fi




Tallukan tanssi- ja tapahtumakevään loppukiri on alkanut - kuuntele upeasta viikonlopustamme!








  • TALLUKAN TANSSIT JA TAPAHTUMAT



    Tulevia tapahtumiamme ja tanssejamme näet alla olevasta listasta, jota päivitämme esiintyjien ja päivien varmistuessa.


    TERVETULOA TALLUKAN SUOSITTUIHIN ILTATANSSEIHIN JA TAPAHTUMIIN!



    Toukokuu
    To 23.5. Maija Muikku ~ PÄIVÄTANSSIT
    Pe 24.5. Leif Lindeman & Rosette
    La 25.5. Pekka Tiilikainen & Beatmakers
    To 30.5. Erkki "Evakkoreki" Liikanen ~ KEVÄTKAUDEN PÄÄTÖSTANSSIT ~ PÄIVÄTANSSIT

    La 29.6. Veli Matti Friman - iltatanssit

    Elokuu
    PALUU ILOISELLE 60-LUVULLE
    Pe 30.8. The Renegades Revisited feat. Graham Johnson, Pekka Tiilikainen & Beatmakers & Juho "Kihara" Pitkänen
    La 31.8. Muska & The Hot Dogs


    KESÄLLÄ TANSSITAAN VESIVEHMAAN JENKKAPIRTILLÄ:

    Pe 24.5. Antti Ahopelto & Etiketti, Hurma
    La 25.5. Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva Orkesteri, Jyrki Nurminen & Sävel, Guns Rosor "Puss och Kram"
    La 1.6. PNP solistina Henri Dean Jokinen, Komiat & Reinon Retkue
    La 8.6. Antti Ahopelto & Etiketti, Charles Plogman Orkester
    La 15.6. Sinitaivas, Sami Rosholm & Casanova


    TALLUKAN SYKSY

    Syyskuu
    To-la 5.-7.9. Laila & Olavi -laulukilpailu
    Pe 13.9. Markku Aro & Diesel
    La 14.9. PNP solistina Henri Dean Jokinen
    Pe 20.9. Komiat & Reinon Retkue
    La 21.9. Kari Hirvonen & Onnentähti
    Pe 27.9. Leif Lindeman & Rosette
    La 28.9. Tangokuninkaalliset 2024 & Orkesteri

    Lokakuu
    Pe 4.10. Lasse Hoikka & Souvarit
    La 5.10. Jarkko Honkanen & Taiga
    Pe 11.10. Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva Orkesteri
    La 12.10. Finlanders
    Pe 25.10. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
    La 26.10. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

    Marraskuu
    Pe 1.11. Teemu Roivainen & Energia
    La 2.11. Jyrki Nurminen & Sävel
    Pe-su 8.-10.11. Darts-kisat
    Pe 15.11. Sinitaivas
    La 16.11. Tomi Markkola & Kipinä
    Pe-la 22.-23.11. Lasse Hoikka & Souvarit
    Pe 29.11. Saija Tuupanen & eXmiehet
    La 30.11. Kari Hirvonen & Onnentähti

    Joulukuu
    To 5.12. Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva Orkesteri
    La 7.12. Marko ja Jukka & Jackpot
    Pe 13.12. Antti Ahopelto & Etiketti
    La 14.12. Heidi Pakarinen & Orkesteri
    Pe 27.12. PNP solistina Henri Dean Jokinen
    La 28.12. Markku Aro & Diesel
    Ti 31.12. Isto Hiltunen & Uusi Iloinen Orkesteri - Uudenvuoden Show